Skip to content

Cayuga Community College announces 2022 graduates

With the conclusion of the Summer 2022 term, Cayuga Community College has officially announced the students who earned their degrees as members of the College’s Class of 2022.

Listed below are students from the Cayuga County area who graduated in December 2021, January 2022, May 2022, or August 2022.  


Associate of Applied Science

Laura Armstrong, of Genoa

Ryan Baker, of Port Byron

Jason Baranick, of Auburn

Charles Bond, of Auburn

Mikhayla Brown, of Weedsport

Robert Brown, of Auburn

Ashley Casler, of Port Byron

Maia Casper, of Union Springs

Jordon Coughlin, of Port Byron

Nathan Crego, of Martville

Mackenzie Cunningham, of Auburn

Lance Davenport, of Weedsport

Ahtatiana Duncan-Palombo, of Weedsport

Julie Ellinger, of Auburn

Timothy Feocco, of Weedsport

Michael Fimano, of Auburn

Allison Flett, of Martville

Victoria Forgham, of Union Springs

William Foster, of Auburn

Sydney Gilfus, of Weedsport

Kamea Grant, of Auburn

Elizabeth Hebbard, of King Ferry

Sean Herbert, of Auburn

Jessica Herrington, of Auburn

Stephen Hill, of Auburn

John Hribick, of Auburn

Robert Joyner, of Auburn

Emma Kennedy, of Auburn

James Mark, of Auburn

Emily Mead, of Auburn

Cami Meyers, of Auburn

Anna Miles, of Auburn

Cassidy Mosher, of Scipio Center

Hailey Newman, of Auburn

Jacob Nord, of Auburn

Lauren Pacelli, of Auburn

Erin Patrick, of Auburn

Rachel Pflueger, of Auburn

Jenny Pickard, of Cato

Elizabeth Plish, of Auburn

Rachael Pullen, of Auburn

Grace Robin, of Auburn

Nina Scott, of Moravia

Ashleigh Searle, of Cato

Jenna Shortsleeve, of Auburn

Allison Smith, of Auburn

Ryan Smith, of Auburn

Nicole Tortorici, of Auburn

Troy Tratt, of Scipio Center

Sabrina Walborn, of Auburn

Scott Wheat, of Moravia

Ashley Zeitz, of Auburn

Associate of Arts

Sydney Alberici, of Auburn

Abbie Bales, of Skaneateles

Shaila Bennett, of Cato

Michael Bohan, of Auburn

Jillian Boyer, of Auburn

William Bryant, of Moravia

Vincent Carello, of Moravia

Jonathan Cofield, of Auburn

Sadie Coleman, of Auburn

Tyler Cordway, of Cato

Lauren DeBois, of Auburn

Debra Demidon, of Cayuga

Alicia Finizio, of Auburn

Abby Franchina, of Auburn

Natalie Germano, of Auburn

David Hickey, of Auburn

Ardell Holmes, of Auburn

McKenna Holmes, of Auburn

Alexandra Kunkel, of Weedsport

Drew Legarretta, of Auburn

Rasheen Leggett, of Moravia

Noah Lewis, of Auburn

Caleb Lounsbury, of Auburn

Olivia Maassen, of Auburn

Caitlyn Major, of Auburn

Molly Manning, of Auburn

Lauren Marinelli, of Auburn

Michael McKenzie, of Auburn

Simon Mills, of Auburn

Zachary Mock, of Auburn

Sandra Moreno-Acosta, of Auburn

Ronan Murphy, of Aurora

Reanna Myers, of Auburn

Lucy Noble, of Auburn

Thomas Oliver, of Moravia

Grace Perkins, of Auburn

Meghan Prior, of Union Springs

Noel Romeo, of Auburn

Kate Scanlan, of Auburn

Damien Schmitt, of Cato

Rebecca Schoonmaker, of Auburn

Kaeleigh Sciria, of Auburn

Autumn Secor, of Auburn

Philip Taft, of Auburn

Stephen Van Iderstine, of Auburn

Erika Van Tassell, of Weedsport

Brooke Walter, of Scipio Center

Collin Walter, of Scipio Center

Kyle Weisman, of Auburn

Christine Whipple, of Auburn

Lamont Williams, of Moravia

Christopher Wilson, of Moravia

Makenna Wilson, of Auburn


Associate of Science

Megan Alaniz, of Skaneateles

Madelyn Arnold, of Auburn

Amanda Beard, of Auburn

Nicholas Blowers, of Weedsport

Haley Brewer, of Auburn

Meah Canino, of Weedsport

Christopher Chalker, of Weedsport

Sydney Clark, of Scipio Center

Kevin Coleman, of Auburn

Sarah Costello, of Auburn

Maggie David, of Port Byron

Aden Dupont, of Weedsport

Helena Evans-Murphy, of Auburn

Kaleb Fasce, of Auburn

Rowan Hawk, of King Ferry

David Hearn, of Auburn

Kacie Hulik, of Auburn

Taylor Hunter, of Weedsport

Emily Iversen, of Auburn

James Kopec Jr., of Auburn

Robert Krieger, of Cato

Madeline Kulis-Saville, of Scipio Center

Kaylee Landers, of Skaneateles Falls

Justin Lockhart, of Auburn

Gavin McKeon, of Locke

Alexander Murray, of Weedsport

Megan Nightengale, of Auburn

Yolanda Ortega, of Union Springs

Amber Pidlypchak, of Auburn

Thomas Radley, of Auburn

Emylee Raymond, of Auburn

Emily Sbelgio, of Auburn

Gabriella Scharett, of Auburn

Rachel Simmonds, of Auburn

Ethan Smith, of Port Byron

Daisy Stebbins, of Scipio Center

Mercedes Steel, of Auburn

John Waite III, of Auburn

Robert Ward, of Weedsport

Amanda Woodmansee, of Auburn

Certificate

Molly Duffy, of Auburn

Martha Finewood, of Port Byron

Ashley Zeitz, of Auburn



Top