Skip to content
Home » Chance The Rapper » TUESDAY HS REPORT: Pal-Mac baseball blanks Lyons to earn Canal Cup; Marcus Whitman lacrosse downs Haverling

TUESDAY HS REPORT: Pal-Mac baseball blanks Lyons to earn Canal Cup; Marcus Whitman lacrosse downs Haverling

BOYS LACROSSE SCOREBOARD (5/3):

Geneva 16 @ Waterloo 2 
GEN – Max Heieck (2g, 2a); Max Miller (7g, 3a); Curtis Denison (4g, 7a); Daniel Wright (1a); Ryan Brown (2g, 1a); Dakota Bajdas (1g)
WAT – Jordan Kraft (1g); Peter Shangraw (1g)

Haverling 8 @ Marcus Whitman 11 
HAV – Jamie O`Neil (4g, 2a); Ezra Hoad (2g); Brady Dickson (1g); Brody Baldwin (1g); Gavin Price (1a)
MW – Connor Tomion (2g); Kyle Murphy (3g); Brody Royston (2a); Connor Gorton (4g, 3a); Rylan Weissinger (2g, 1a)

Midlakes/Red Jacket 1 @ Penn Yan 19 
PY – Frank Ochoa (4g); Carter Earl (2g, 2a); Teagen Fingar;(7g, 1a); Tukker Fisher (1g, 3a); Caden Dixon (3g); Bryant VanHousen (2a); Braden Fingar (1g, 1a); John Holly (2a); Jesse Young (1g)

Bloomfield/Honeoye 11 @ Mynderse 17

Victor 20 @ Hilton 5

Spencerport 9 @ Canandaigua 8 
CAN – Elliott Morgan (2g, 3a); Braden Gioseffi (1g); Jaxon Grant (2g); Drew Williamee (1a); Sean Olvany (2g); Nate Sheridan (1g)

Newark 2 @ Palmyra-Macedon 17 
PM – Keagan Hoesterey (1g, 4a); Jakob Day (1g, 1a); Logan Babcock (4g); Riley Lich (4g); Mike Halsey (2g, 4a); Quinn Nolan (1g, 1a); Devon McKoy (1g); Matt D`Arduini (2g); Aiden Nice (1g, 1a); Luke VanGorden (1a); Robert Kinslow (1a)

NEXT SLATE OF GAMES (5/5):

Palmyra-Macedon @ Midlakes/Red Jacket
Penn Yan @ Marcus Whitman
Waterloo @ Mynderse
Aquinas @ Geneva
Canandaigua @ Victor
Bloomfield/Honeoye @ Gananda

GIRLS LACROSSE SCOREBOARD (5/3):

No games were scheduled

NEXT SLATE OF GAMES (5/4):

Penn Yan @ Marcus Whitman
Palmyra-Macedon @ Gananda/Marion
Canandaigua @ Irondequoit
Waterloo @ Mynderse/Romulus
Victor @ Hilton
Wayne @ Midlakes/Newark


BASEBALL SCOREBOARD (5/3):

Palmyra-Macedon 15 @ Lyons 0

Sodus 13 @ Marion 2

Mynderse 3 @ Penn Yan 7

Williamson @ Gananda – No score reported

East Rochester 9 @ North Rose-Wolcott/Red Creek 10

Geneva 4 @ Wayne 3

 

Hammondsport 12 @ South Seneca/Romulus 8

Midlakes @ Waterloo – Postponed

Red Jacket @ Naples – Postponed

NEXT SLATE OF GAMES (5/4):

Red Jacket @ Marion
Mynderse @ Geneva
Wayne @ Aquinas
Pittsford @ Canandaigua
Webster Schroeder @ Victor
Sodus @ Gananda

SOFTBALL SCOREBOARD (5/3):

Marion/Gananda 4 @ Sodus 6

Marcus Whitman @ Red Creek – No score reported

Lyons 20 @ Clyde-Savannah 2

Charles G. Finney 4 @ Bloomfield 7

Mynderse 1 @ Penn Yan 2

Canandaigua 0 @ Pittsford 3

Geneva 3 @ Wayne 11

Palmyra-Macedon 8 @ Newark 9

South Seneca/Romulus 8 @ HAC 4

Williamson @ Our Lady of Mercy – No score reported

Midlakes 0 @ Waterloo 13

NEXT SLATE OF GAMES (5/4):

Sodus @ Lyons
Geneva @ Palmyra-Macedon
North Rose-Wolcott @ Red Creek
Wayne @ Aquinas
Victor @ Rush-Henrietta
Red Jacket @ Naples
HAC @ South Seneca/Romulus



Top