NEWS  |  WEATHER  |  SPORTS  |  LIFE  |  BIZ  |  TECH   LOCAL  Cayuga Ontario Roc Schuyler Seneca So. Tier Syr Tompkins Wayne Yates     Log In/Register

Finger Lakes Region of Upstate New York
This Week's Section V Basketball Slate

  FingerLakes1.com
  1/2/13 @ 2:28 pm
 


Local high school boys basketball teams are back in action through the end of the week after the New Year break. Full schedule through Sunday is below...

WEDNESDAY, JAN. 2

Albion-6
Holley
7:00PM

Alfred-Almond
Prattsburgh
7:45PM

Bradford
Odessa-Montour
7:30PM

Elba
Lima Christian
6:30PM

Livonia
Perry
7:00PM

Red Creek
Cato-Meridian
7:00PM

THURSDAY, JAN. 3

Aquinas
Charlotte
6:00PM
@ St. John Fisher

Bishop Kearney
Fairport
7:45PM

Bloomfield
South Seneca-Romulus
7:30PM

Charlotte
Monroe
5:30PM
@School #33

CANANDAIGUA TOURN.

Victor
Canandaigua
7:30PM

Eastridge
Greece-Olympia
6:00PM
---

Naples
Dundee
7:30PM

Red Jacket
Honeoye
7:30PM

Wellsville
Addison
7:15PM

FRIDAY, JAN. 4

Brockport
HF-L
7:45PM

Campbell-Savona
Wellsville
7:15PM

Canaseraga
Belfast
7:30PM

Clyde-Savannah
Gananda
7:00PM

Dansville
Greece-Odyssey
7:30PM

Dansville
Greece-Odyssey
7:30PM

Early College
Cuba-Rushford
7:30PM

East Rochester
Red Creek
7:00PM

Elba
Alexander
7:30PM

Fayetteville-Manlius-6
Rush-Henrietta
7:15PM

Franklin
NE/NW College Prep
5:30PM

Gates-Chili
Irondequoit
7:45PM

Hilton
Batavia
7:45PM

Hinsdale
Genesee Valley
7:30PM

Hornell
Wayland-Cohocton
7:30PM

LeRoy
Perry
7:30PM

Letchworth
Caledonia-Mumford
7:30PM

Lima Christian
Bradford
7:15PM

Livonia
Bath-Haverling
7:30PM

Lyons
North Rose-Wolcott
7:00PM

Marshall
Wilson-Magnet
5:30PM

McQuaid
East High
5:30PM

Midlakes
Geneva
7:30PM

Mt. Morris
Geneseo
7:30PM

New Life Christian School
Friendship
6:00PM

Newark
Marcus Whitman
7:30PM

Notre Dame-Batavia
Attica
7:30PM

Nottingham-3
Edison Tech
7:45PM

Oakfield Alabama
Kendall
7:30PM

Pembroke
Lyndonville
7:30PM

Penn Yan
Mynderse
7:30PM

Pittsford-Sutherland
Churchville-Chili
7:00PM

Spencerport
Webster-Thomas
7:45PM

Warsaw
Avon
6:00PM

Wayne
Palmyra-Macedon
7:30PM

Webster-Christian
HAC
7:30PM

Webster-Schroeder
Brighton
7:45PM

Wheatland-Chili
Byron Bergen
7:30PM

Whitesville
Fillmore
7:30PM

Williamson
Sodus
5:00PM

SATURDAY, JAN. 5

Bishop Kearney
Mt. Vernon-1
2:00PM

Northstar Christian
Jasper-Troupsburg
7:15PM

Nottingham-3
Franklin
1:00PM

Pittsford-Mendon
Canisius
7:45PM

CANANDAIGUA TOURN.

Victor
Canandaigua
Eastridge
Greece-Olympia
---

University Prep
Dundee
4:00PM

Wilson-Magnet
Pittsford-Sutherland
TBA

York
Pavilion
7:30PM



blog comments powered by Disqus
<<< Back to the FingerLakes1.com Homepage | News Desk | Sports Page | Living Section | Business | Technology



 FingerLakes1.com Network  SITE MAP

    


   FINGERLAKES1.TV

    -
Watch Now   - Program Directory
    -
FL1.TV YouTube Channel

   FL1 INTERNET RADIO
    -
Listen Now

    
ACTIVE PROGRAMMING
    -
Crash Course Podcast
    -
Finger Lakes Golfer Podcast
    -
FL Board Sports Podcast
    -
FLX Crossroads
    -
FLX Photo Galleria
    -
FLX Weekly with Jessica Lahr
    -
Healthy Cooking w/ your Friendly Italians
    -
High School Basketball
    -
Kenny's 2 Pennies
    -
Lake to Lake Girls Podcast
    -
Newark Pilots Baseball
    -
The 31st Lap Podcast
    -
Upstate Hoops Podcast
    -
Upstate Orange Podcast
    -
Weber This Week
       
FingerLakes1.com, Inc.  Your One-Stop Digital Marketing Shop    Web Development ~ Hosting Service ~ Digital Marketing   |   Contact Us   |   Advertise

© 2015 FingerLakes1.com, Inc.